DESIGN 3D – SUKIENKI JUTRA

Możliwości technologiczne druku 3D otwierają nowe drzwi dla szeroko pojętego designu i coraz śmielej wkraczają w świat mody,pozwalając zaistnieć futurystycznym projektom.Na wystawie "Manus x Machina. Fashion in Age of Technology" otwartej przy słynnej nowojorskiej Piątej Alei, możemy podziwiać stroje drukowane w technologii trójwymiaru.Dzięki tej nowoczesnej technologii na pokazach Haute cuture coraz częściej pojawiają się coraz bardziej misterne suknie.Odkąd Francis Bitoni, multidyscyplinarni projektant z Nowego Yorku, stworzył w 2013 sławną już sukienkę Dita i udowodnił, że można....., technologia jest z roku na rok udoskonalana.


Performerka Dita von Teese w sukience autorstwa Francisa Bitoni.

 


Najnowsze jego dzieło - sukienka Verlain, powstało przy użyciu dwóch drukarek ‘Makerbot Replicator 2’detoscop 3D w ciągu łącznie 400 godzin pracy. Sukienka ta była drukowana bez przerwy, przez 24 godziny na dobę , przez dwa tygodnie, co niestety na razie wyklucza jej seryjną produkcję. Do wykonania tej sukni użyto po raz pierwszy udoskonalonego z miękkiego, elastycznego materiału, który porusza się i wygina wraz z ciałem i w dotyku przypomina ludzkie ciało.

Francis Bitoni – sukienka „Verlain”.


Noa Raviv młoda Nowojorska projektantka, w celu stworzenia kolekcji sukienek ‘Hard COPY”, wykorzystała technologię druku 3D Stratasys .  Wyjątkowe czarno-białe sylwetki, o niesymetrycznych kształtach i wzorach siatki. Słowem kolekcja odzieży, niemożliwa do wytworzenia przy użyciu konwencjonalnych metod.


 Noa Raviv, Sukienki 3D z kolekcji „Hard Copy”.Zdjęcia i więcej informacji na stronie https://3dprint.com/tag/fashion/ oraz http://www.businesswire.com.

Autor: M Oczkowski77

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera.
Uzyskaj dostęp do informacji o nowościach i promocjach.
Zjawiskowe sukienki,tuniki,bluzki- Unicorno